Ivóvíztisztítás


Mindenki tiszta, egészséges és friss ivóvizet szeretne! Ennek elérése érdekében a kutakból származó vizet szinte mindig tisztítani kell, de néha előfordul, hogy még a vezetékes ivóvizet is célszerű utólagosan kezelni.
A tiszta, friss víz használata egyrészt egészségügyi, másrészt pedig gazdaságossági kérdés. Gondoljunk arra, hogy a rossz minőségű víz megtámadja, kilyukasztja a vízcsöveket, a kazánok csöveit, a vízkő kiválik a melegvizes háztartási berendezésekben, ezáltal csökken a hőátadás és így növekszik az energia felhasználás.

A leggyakoribb vízminőségi problémák.

Savas víz
Ha a víz pH értéke alacsony, a víz savas jellegű, agresszív. Az agresszív, savas víz megtámadja, kilyukasztja a vízvezetékeket, korróziót okoz.

Vas és mangán

A víz magas vas és mangán tartalma mosáskor elszínezi, besárgítja a fehér ruhát. De még az alacsony vastartalmú víz is barna foltot hagy a mosdókagylóban. A vas- és mangán csapadék lerakódik a vízvezeték belső falára, ahonnan időnként a vízáram leszakítja, és így a víz ivásra, mosásra alkalmatlanná válik.

Arzén
A jelenlegi magyar ivóvízszabvány a megengedhető maximális arzéntartalmat 50 mg/l értékben maximálja. Bizonyos dél-alföldi és baranyai településeken a víz arzén tartalma ennél magasabb, ezért a vizet arzénmentesíteni kell. Magyarország Európai Uniós csatlakozása esetén az arzéntartalomra szigorúbb határértéket fogalmaznak meg, ami azt jelenti, hogy egyre több helyen lesz szükség arzénmentesítésre.

Ammónia
Az ammónia önmagában nem okozna gondot az ivóvízben, de a települések vízvezeték rendszerében nitritté képes átalakulni, amely már káros az egészségre, különösen gyerekeknél. Az Erópai Uniós csatlakozással az ivóvíz ammónia tartalmára szintén szigorúbb határértéket állapítanak meg.

Nitrát
A víz nitrát tartalma, ha nagyobb mint 40 mg/l, akkor káros az egészségre, ezért azt el kell távolítani. Erre alkalmas a nitrátmentesítő ioncserélő víztisztító berendezésünk.

Kemény víz
A víz keménységét a vízben oldott kalcium és magnézium sók okozzák. A vízben lévő kalcium-hidrogénkarbonát oldott formában van, de könnyen átalakul kalcium-karbonáttá, ami már vízkő formájában kiválik a vízből. A vízkő lerakódik a vízvezetékek belsejében és szűkíti annak belső átmérőjét. Lerakódik a mosó és mosogató gépekben, a melegvizes boilerekben és csökkenti a hőátadást. A vízkő kiválik a csaptelepekben, a csap beszorul és csöpög.
Kemény vízben a szappan, illetve a mosópor rosszul habzik, ezért mosáshoz lényegesen több mosóport kell használni.

Fluor
Az ivóvíz magas fluortartalma különösen gyerekek esetén elszínezi a fogakat és a körmöket.

A megoldás...

A Vattenteknik víztisztító berendezésekkel a legtöbb vízminőségi probléma kezelhető.
A legmegfelelőbb víztisztító berendezés kiválasztásához először el kell végezni egy komplett vízvizsgálatot. A vízvizsgálat eredménye alapján a Vattenteknik segít a víztisztító berendezés kiválasztásában, illetve megtervezi a teljes vízkezelő technológiai sort.
A Vattenteknik a világon 7 évtizede, Magyarországon pedig 10 éve forgalmaz ivóvízkezelő berendezéseket, technológiákat, a napi 1-10.000 m3/nap kapacitás tartományban, magánszemélyek, intézmények és vízművek részére.

A vízkezelő berendezéseink legfőbb jellemzői: teljesen automatikus működés, egyszerű kezelhetőség, alacsony üzemeltetési és karbantartási költség, megbízhatóság és hosszú élettartam. Mindez skandináv minőségben. Az előállított tisztított víz minősége mindenben megfelel a magyar és az Európai Uniós ivóvízminőségi szabványoknak is.

 

 

 

Vattenteknik Hungary Kft 7630, Pécs, Finn u. 1/1
Tel.:72/52-60-10, Fax.:72/27-00-17
E-mail: info@vattenteknik.hu